Windows 7 Build 7000

255p40h

تا پيش از اين مايکروسافت به شدت در مورد ويندوز 7 مخفي کاري مي کرد. هرچند که تصاويري از برخي نرم افزارهاي تغيير يافته سيستم عامل جديد منتشر شده بود. اما با ارايه نسخه بتاي ويندوز 7 مشخص شد سيستم عامل جديد جزو عمده ترين تغييرات ويندوز از زمان روي کار آمدن ويندوز 95 بوده است. اولين ويژگي که براي بسياري از کاربران بسيار مهم مي باشد معماري زير بنايي ويندوز 7 مي باشد که ديگر مانند ويستا مجبور به جستجو جهت درايور هاي مخصوص و مشکلات عدم نصب نرم افزار ها و … وجود نخواهند داشت و به گفته مايکروسافت اين مشکلات در اين نسخه از ويندوز حل شده است! در اين نسخه از ويندوز شرکت مايکروسافت با تحليل هايي که از کاربران خود به عمل آورد سعي نمود ويندوز7 را بهينه نمايد که اين بهينه سازي در محيط کاربري و ساير قسمت هاي واين نسخه از ويندوز ارائه شده است.

ويژگي هاي جديد Microsoft Windows 7 – Build 7000:
بالا رفتن سرعت و کيفيت در کنار پائين آمدن استفاده سيستم عامل از منابع سيستمي:
ويندوز هفت، بدون شک بسيار کمتر از ويستا از منابع سيستمي همچون CPU و RAM استفاده مي کند و بخش زيادي از قدرت آنها را در اختيار نرم افزارهاي ديگر قرار مي دهد. همانگونه که قبلاً هم وعده داده شده بود، مايکروسافت تمام تلاش خود را بکار گرفته است تا زمانهاي پرت سيستم عامل (مانند زمان لود شدن، زمان خاموش شدن، زمان برگشت از Standby و… را کاهش دهد. بهبود يافتن اين زمانها در نسخه بتايي که به تازگي عرضه شده است، به روشني مشهود مي باشد.

استفاده مطلوبتر از باتري:
با توجه به توسعه يافتن تعداد کاربران کامپيوترهاي همراه، سيستم عاملها بايد توجه بيشتري به استفاده از باطريها داشته باشند. ويندوز 7 نيز نسبت به سيستم عاملهاي قبلي مايکروسافت داراي ويژگيهاي برتري در اين زمينه است. که از آن جمله مي توان به کم نور شدن صفحه مانيتور در زمانهاي بيکاري اشاره نمود. بهبود يافتن ويژگي پائين آوردن ميزان درخشندگي صفحه نمايش در زمانهاي بيکاري در ويندوز7 باعث بالا رفتن بيشتر عمر باطري مي شود. بهبود يافتن ويژگي پائين آوردن ميزان درخشندگي صفحه نمايش در زمانهاي بيکاري در ويندوز? باعث بالا رفتن بيشتر عمر باطري مي شود.

بهينه شدن نوار Taskbar:
نسخه جديد نوار Taskbar ويندوز کاملاً با آنچه که پيش از اين ديديد متفاوت است. در نوار جديد، هر برنامه با يک آيکن نمايش داده مي شود و تمام پنجره هاي برنامه مذکور بر روي همان آيکن تجميع مي شوند، بطوري که با قرار دادن نشانگر ماوس روي آيکن مربوطه نسخه thumbnail هر پنجره قابل مشاهده خواهد بود. حتي شما مي توانيد برخي از برنامه هاي پر کاربرد را در اين نوار Pin کنيد تا دسترسي سريعتري به آنها داشته باشيد (نسخه پيش رفته Quick Lunch). البته ويژگي Thumbnail با محصولات مايکروسافت فعلآً سازگارتر است. مثلاً با نگه داشتن ماوس روي آيکن IE همه Tabهاي باز هم به نمايش در مي آيند. اين در صورتي است که در مورد Firefox فقط پنجره ها نمايش داده مي شوند و Tabهاي داخلي ديده نمي شوند!
نامرئي کردن پنجره ها:
ويژگي Show Desktop از گزينه هاي گاهاً پر کاربرد و به درد بخوري است. اين ويژگي نيز در ويندوز ? دستخوش بهبود گرديده. با نگه داشتن نشانگر ماوس روي آيکن Show Desktop که حالا در انتهاي سمت راست نوار Taskbar و بعد از ساعت قرار گرفته است، همه پنجره هاي باز حالت نامرئي پيدا مي کنند و کاربر قادر خواهد بود تا صفحه ميزکار را ببيند. البته همچنان با کليک کردن روي اين آيکن، پنجره ها به حالت Minimize در مي آيند.

بهبود يافتن مديريت شبکه:
بنا به تجريه دريافته ام که سرعتِ يافتن و رد و بدل کردن اطلاعات در شبکه (حداقل در مورد شبکه Workgroup – Lan و Wireless با Access Point) نسبت به Windows XP بسيار بسيار و نسبت به Windows Vista کمي بهبود يافته است!
در مورد اتصالات VPN، نوع IKEv2 نيز به انواع PPTP، L2TP و SSTP اضافه شده که متاسفانه فعلآً به دليل عدم سازگاري با سرور موجود در ISP موفق به تجربه آن نشده ام. همچنين Connect کردن انواع اتصالات در Windows 7 نسبت به Vista کم دردسرتر شده است و Wizard بي موردي که ايجاد شده بود، حذف گرديد!
Share کردن منابع در Windows 7 نيز نسبت به Vista راحتتر شده است و کاربران عمومي مي توانند تنظيمات حرفه اي تري را با کمک Wizard موجود اعمال نمايند.

توسعه يافتن مديريت Deviceها:
علاوه بر اينکه ويندوز7 از Bluetooth بصورت پيشفرض پشتيباني مي کند، صفحه Devices and Printers آن نيز تغييرات زيادي داشته است که همه آنها در جهت راحتتر کردن کارها صورت گرفته اند.
Paint و WordPad جديد:
برنامه هاي ساده Paint و WordPadي که در تمام نسخه هاي سيستم عامل Windows موجود هستند، اين بار با شکل و شمايل جديدي ظاهر مي شوند.

سازگاري با نرم افزارها و سخت افزارها:
من براحتي توانستم تمام درايورهاي ويندوز ويستا را روي نسخه بتاي ويندوز 7 براي سخت افزارهايم بکار ببرم. در مورد نرم افزارها هم مشکل خاصي نبود جز اينکه Kaspersky 7 روي ويندوز 7 با نرم افزار BW Meter مشکل داشت و با نصب اين دو، هنگام لود شدن سيستم هنگ مي کرد! به همين دليل مجبور شدم از آنتي ويروس Mcafee Enterprise 8.7 استفاده کنم.
نرم افزار حسابدار کامپيوتر هم در هنگام اجرا پيغام خطاهاي متعددي مي داد! و هر کاري کردم مشکلاتش برطرف نشد.
نرم افزار Acrobat Professional 8 ME با اينکه درست اجرا مي شود و خوب هم کار مي کند، ولي پس از نصب خبري از پرينتر مجازي Adobe PDF نبود! لذا من مجبورم ابتدا فايلها را با پرينتر Microsoft XPS Document Writer به فايل XPS تبديل کنم و سپس از بخش Create PDF from File در نرم افزار Acrobat Pro آنرا به PDF تبديل نمايم!
غير از اين موارد نه تنها مشکلي با اين سيستم عامل نداشته ام، که از کارکرد آن نسبت به ويندوز ويستا، چندين برابر راضي تر هستم.

چند نکته در مورد ویندوز ۷:

نیازهای کم:
یکی از نکات برجسته ویندوز ۷ پشتیبانی از پیکربندی سیستم های ضعیف است. این امر در ویستا به خوبی محقق نشده است؛اگر چه هنوز حداقل های سخت افزاری برای ویندوز ۷ توسط مایکروسافت ارائه نشده است ولی این چنین به نظر میرسید که این سیستم عامل با حداقل ۵۱۲ مگابایت رم و ۱ گیگاهرتز پردازده و ۸ گیگابایت فضای هارد قابل اجرا شدن است که در مقایسه با ویستا تغییرات بسیار چمشگیری داشته است. نکته دیگری که ویندوز ۷ را نسبت به ویستا متمایز میکند حجم ویندوز پس از نصب است که به ۶ گیگابایت رسیده و نسبت به ویستا (حدود ۱۱ گیگابایت) تقریبا نصف شده است.از نکات جالبی که میتوان در مورد ویندوز ۷ به آن اشاره کرد این است که این سیستم عامل بر روی پردازنده های ATOM شرکت Intel نیز کار میکند؛ نمونه آن یکی از مدل های ACER Aspire One با ۱۲ گیگابایت هارد SSD و پردازنده ATOM N270 است.لازم به ذکر است که مایکروسافت سازگاری کامل ویندوز ۷ با هاردهای حالت جامد (SSD) را تائید کرده است.
میزکار جذاب:
از زمان انتشار ویندوز ۱.۰۱ تا کنون با عرضه ویندوزهای جدیدتر میزکار کاربر (Desktop) دچار تغییرات عمده نمی شد بیشتر تغییرات بر روی قالب ها و نوع رنگ بندی محیط بوده است تا اضافه شدن امکانات جدید. با ارائه ویندوز ویستا میزکار کاربر دچار تحولاتی شد که محیط را از آن حالت ساده و بی روح خارج میکرد؛ مثلا اضافه شدن ساید بار کاربر این امکان را پیدا میکرد که بتواند ابزار مورد نیازش را در میزکار خود قرار دهد؛ این در حالی بود که بازهم کمبودهایی احساس میشد. با ارائه نسخه های پیش بتای ویندوز ۷ مشخص شد است که مایکروسافت این بار میخواهد تحولاتی چشمگیر را در زمینه ارتباط با کاربر ایجاد کند که یکی از آنها تحول در میزکار است؛ البته این را هم نباید نادیده گرفت که این امکانات جدید گاها از سایر سیستم عامل ها اعمم از مکینتاش و لینوکس و … الهام گرفته شده است.
هسته جدید:
در مورد معماری داخلی (هسته) ویندوز ۷ اینچنین میتوان عنوان کرد که این معماری دومین ویرایش (بازنویسی شده) از هسته ویندوز ویستا است اما ویندوز ویستا نیست! . ارتقای هسته های ویندوز تا قبل از ارائه ویندوز ویستا آنقدر چشم گیر نبوده و دچار تحولاتی نمی شده است که بتوان از آن به عنوان یک حرکت بزرگ از آن یاد کرد. اما با ورود ویندوز ویستا تغییرات بسیاری صورت گرفت که ویندوز ۷ میخواهد آن را کامل کننده و در این حال مشکلات آن را نیز بکاهد که این تغییرات در نسخه های بتای آن به وضوح مشاهده میشود.
هوشمندی در شناسایی:
بر اساس گزارش مایکروسافت، ویندوز ویستا بیش از ۸۰.۰۰۰ درایور سخت افزاری را پشتیبانی میکند که این پشتیبانی در ویندوز ۷ به بیشترین میزان خود میرسد. نکته جالبی که در زمینه شناسایی سخت افزارها توسط ویندوز ۷ میتوان گفت این است که این ویندوز از موتور جدیدی برای یافتن و به روز کردن سخت افزارهای سیستم استفاده میکند. این درحالی است کهاین موتور به طور میانگین بین ۵۰ تا ۹۵ درصد درایورهای سیستم را به صورت خودکار نصب و راه اندازی میکند.
قلب تپنده فریم ورک ۴.۰:
در نسخه نهایی ویندوز ۷ آخرین ویرایش Framework یعنی ویرایش ۴.۰ وجود خواهد داشت. بیشترین مجموعه که در این رابط رشد کرده است WPF است که عملا به مهمترین عامل برنامه نویسی تبدیل شده است. WPF همان کدنویسی نرم افزار است که کدهای آن شبیه کدهای XML است؛ بزرگترین حسن این رابط برنامه نویسی دینامیکی بودن کد است که میتواند در لحظه تغییر کند.البته زبان برنامه نویسی F# نیز رسما وارد گود میشود و فقط ۴ زبان برنامه در این رابط باقی میمانند، این زبان عبارتند از F# , C# 4.0 , VB 10 و C++ 10 که هرکدام دستخوش تحولاتی بزرگ شده اند.

نیازهای سخت افزاری ویندوز ۷ بتا ۱ ساخت ۷۰۰۰ به این شرح است:

تست ما:
حاظه (RAM) : میزان ۵۱۲ مگابایت
پردازنده (CPU) : تک پردازنده ۸۰۰ مگاهرتزی
فضای هارد (HDD): میزان ۸ گیگابایت فضای خالی
گرافیک (VGA) : میزان ۱۶ مگابایت (بدون پشتیبانی Aero)
درایو نوری (ODD) : دی وی دی رام

حداقل:
حاظه (RAM) : یک گیگابایت
پردازنده (CPU) : تک پردازنده ۱ گیگاهرتزی
فضای هارد (HDD): میزان ۱۶ گیگابایت فضای خالی
گرافیک (VGA) : میزان ۱۲۸ مگابایت با پشتیبانی DirectX 9.0 (برای فعال شدن Aero)
درایو نوری (ODD) : دی وی دی رام
شبکه (Network) : اتصال به اینترنت برای دریافت به روز رسانی ها

خوب:
حاظه (RAM) : میزان ۲ گیگابایت
پردازنده (CPU) : دو پردازنده ۳ گیگاهرتزی
فضای هارد (HDD): میزان ۱۶ گیگابایت فضای خالی
گرافیک (VGA) : میزان ۲۵۶ مگابایت مستقل با پشتیبانی DirectX 9.0 (برای فعال شدن Aero)
درایو نوری (ODD) : دی وی دی رام
شبکه (Network) : اتصال به اینترنت برای دریافت به روز رسانی ها

عالی:
حاظه (RAM) : میزان ۴ گیگابایت به صورت ۲ کانال
پردازنده (CPU) : چهار پردازنده ۲.۴۴ گیگاهرتزی (مثل Intel Q6600)
فضای هارد (HDD): میزان ۲۰ گیگابایت فضای خالی
گرافیک (VGA) : میزان ۷۶۸ مگابایت مستقل با پشتیبانی DirectX 10.1
درایو نوری (ODD) : دی وی دی رایتر
شبکه (Network) : اتصال به اینترنت برای دریافت به روز رسانی ها

نحوه دریافت فعال ساز ویندوز ۷ بتا ۱:
برای اینکه بتوانید کد فعال ساز شخصی خود را برای ویندوز ۷ بتا ۱ را دریافت کنید، بایستی مراحل زیر را اجرا کنید:
۱- وارد این صفحه شوید
۲- نسخه مورد نظر ویندوز ۷ را انتخاب کرده و کلید Go را بزنید
۳- وارد صفحه لاگین لایو میشود؛ اگر آی.دی این مجموعه را دارید که وارد کنید وگرنه از طریق کلید Sign up عضو شوید و ادامه دهید
۴- صفحه مقابل شما باز میشود که کد فعال سازی شخصی شما + موافقت نامه مایکروسافت + لينک دانلود در آن قرار دارد!

* حال در دانلود ویندوز ۷ بتا ۱ مختار هستید ولی کد فعال ساز آن را در اختیار خواهید داشت!

برای دریافت این نسخه هر چه سریعتر به این آدرس مراجعه کنید و پس از انتخاب زبان مورد نظرتان و دریافت شماره سریال مربوطه، اقدام به دانلود نسخه بتای ویندوز ۷ نمائید. براي دریافت شماره سریال به وب سایت مایکروسافت مراجعه کنید. (شماره سریال این نسخه فقط تا تاریخ ۱ آگوست ۲۰۰۹ (۱۰ مرداد ۱۳۸۸) معتبر خواهد بود و پس از آن از درجه اعتبار ساقط است.)

به دلیل حجم بالا فایل ها و غیر مستقیم بودن لینک ها و احتمال حذف شدن آن ها از روی سرور Rapidshare، و يا وب سايتهاي ديگر مسئولیت دانلود به عهده خودتان می باشد!

قيمت: فعلا رايگان
لینک دانلود مستقیم ویندوز ۷ نسخه ۳۲ بیتی از سایت مایکروسافت – 2.43 گيگابايت
لینک دانلود مستقیم ویندوز ۷ نسخه ۶۴ بیتی از سایت مایکروسافت – 3.15 گيگابايت

Advertisements

~ توسط HMD در ژانویه 16, 2009.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

 
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: