موسوي: كجاي دنيا در 4 سال سه رئيس بانك مركزي عوض مي‌شود؟

6197938

مهندس ميرحسين موسوي در جمع كثيري از مردم كرمانشاه در مسجد جامع اين شهر از معطل ماندن بسياري از پروژه‌هاي بزرگ كشور انتقاد و تاكيد كرد كه دولت يا نبايد قول بدهد يا وقتي قول مي‌دهد، بايد عمل كند.

به گزارش آفتاب، عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در ديدار با اقشار مختلف مردم كرمانشاه در مسجد جامع اين شهر با بيان اين مطلب اظهار كرد: «دولت بايد با مردم صداقت داشته باشد و صريح صحبت كند زيرا هر نوع تعهدي از سوي دولت دورنماي مردم را عوض مي‌كند و متاسفانه امروز دورنماي درستي براي مردم خود نداريم».

وي تاكيد كرد: «دورنماي درست و روشن زماني ايجاد مي‌شود كه ثبات مديريت و سياست گذاري‌ها، شفافيت اطلاعات و صداقت در تعهدات در كشور وجود داشته باشد و در چنين حالتي مردم هم به كمك دولت مي‌آيند كه اين كمك‌ها از مجموعه سرمايه‌هاي دولت بيشتر است. من اين مساله را

دورنماي درست و روشن زماني ايجاد مي‌شود كه ثبات مديريت و سياست گذاري‌ها، شفافيت اطلاعات و صداقت در تعهدات در كشور وجود داشته باشد.

به خوبي شاهد بودم و شهادت مي‌دهم كه مردم با صبر، ايثار و استفاده از ابتكارات خود نقشي به سزا در اداره جنگ داشتند و يقيناً سهم دولت در اين ميان بسيار ناچيز است».

موسوي با بيان اينكه توطئه در كشور با توزيع امكاناتي كه ايجاد اشتغال نمي‌كند و ما اسم آن را اقتصاد صدقه‌اي مي‌گذاريم، صورت نمي‌گيرد، تصريح كرد: «اگر بتوانيم صدها پروژه بزرگ و درازمدت را در كشور ايجاد كنيم، آن وقت است كه مي‌توانيم مشكل بيكاري را حل كنيم. در اين كشور در زمان جنگ صدها پروژه آغاز شد كه بخشي از آن‌ها در همان دوران و بخشي در دولت‌هاي بعدي به سرانجام رسيد. ما بايد آن خط توسعه و پيشرفت را ادامه مي‌داديم تا شرمنده نگاه‌ها و محبت‌هاي مردم نباشيم».

وي با تاكيد بر اينكه به صلاح كشور نيست كه هر روز به دلايل سياسي مديران خود را دلسرد يا عوض كنيم، اظهار كرد: «بزرگ‌ترين دستگاه پولي كشور بانك مركزي است و در بسياري از كشورها مديريت چنين دستگاهي به 15 سال هم مي‌رسد اما در كشور ما در عرض چهار سال سه مدير در بانك مركزي عوض شده است يا در بانك ملي، استانداران، فرماندارن و روساي كارخانه‌هاي مختلف نيز چنين اتفاقي افتاده است؛ براي مثال فردي را از يك خبرگزاري برمي‌داريم و به عنوان رييس يك خودروسازي منصوب مي‌كنيم و بعد هم از آنجا برمي‌داريم و در جاي ديگر به كار مي‌گيريم».

موسوي با تاكيد بر اينكه در چنين شرايطي عدم ثبات مديريت در كشور سرمايه‌گذار خارجي جذب كشورمان

در كشور ما در عرض چهار سال سه مدير در بانك مركزي عوض شده است يا در بانك ملي، استانداران، فرماندارن و روساي كارخانه‌هاي مختلف نيز چنين اتفاقي افتاده است.

نخواهد شد، تصريح كرد: «به نظر من براي رونق و توسعه كشور، دقت مردم سهم بسيار بالايي دارد كه براي سرنوشت هر منطقه و براي تعيين سرنوشت كل ملت ما مهم است».

ميرحسين موسوي با بيان اينكه متاسفانه امروز در كشور ما آماري درست و روشن وجود ندارد، اضافه كرد: «چيزي كه ما در كشور كم داريم، برنامه‌ريزي و سرمايه‌گذاري در زيرساخت‌ها و استفاده از نيروهاي كارشناسي و ثبات در سياست‌گذاري‌ها است».

وي ادامه داد: «تمام نقاطي كه در جهان پيشرفت‌هاي بزرگي داشتند بدون استثناء از ثبات مديريت و سياست برخوردار بوده‌اند ولي متاسفانه برعكس اين مسأله عمل كرديم كه هم دولت و هم ملت ما از اين مساله ضربه خوردند».

موسوي بر لزوم گردش آزاد اطلاعات در كشور تاكيد و اظهار كرد: «سرمايه‌گذاري در جايي صورت مي‌گيرد كه گردش آزاد اطلاعات و نظارتي وجود داشته باشد».

وي اظهار كرد: «مردم بايد بدانند كه در وزارت نفت يا ديگر وزارتخانه‌ها چه مي‌گذرد و بايد بدانند كه نزديك به 300 ميليارد دلار چگونه در كشور هزينه شده است. نظارت و آگاهي مردم، نخبگان و كارشناسان امكان برنامه‌ريزي درست را به ما مي‌دهد».

وي بر لزوم برنامه‌ريزي در كشور تاكيد كرد و گفت: «در كشور ما بعد از مشروطيت نهادهايي براي تصميم‌گيري شكل گرفت و در هر كجا هم كه بخواهيم شجاعانه عمل كنيم، در مقابل اين ساختارها بايد محتاط باشيم.»

موسوي گفت: «نشستن و برخاستن در يك شب و منحل كردن سازمان مديريت و برنامه‌ريزي يا ادغام و منحل كردن ده‌ها شوراي تصميم‌گيري كشور، همين مشكلات

سرمايه‌گذاري در جايي صورت مي‌گيرد كه گردش آزاد اطلاعات و نظارتي وجود داشته باشد.

فراوان و تورم 25 درصدي را به وجود مي‌آورد».

ميرحسين موسوي در بخش ديگري از سخنان خود به قدمت تاريخي استان كرمانشاه اشاره كرد و گفت: «اين استان همواره منطقه‌اي حساس در مرز ما با كشوري ديگر است در شرايطي كه اين مرز هميشه با بحران مواجه بوده و مردم اين منطقه در طول اين تاريخ پرتلاطم، مرز را حفظ كرده‌اند كه نمونه آن هشت سال دوران دفاع مقدس است».

وي بيان كرد: «من شهادت مي‌دهم كه همه مردم كرمانشاه دست در دست هم از وحدت ملي و خاك مقدس ايران دفاع كردند».

موسوي با اشاره به گذشت 20 سال از جنگ اظهار كرد: «انتظار داريم استاني با اين تاريخ و اين مردم با محبت، وضعيت بهتر و آبادتري داشته باشد و مردم بتوانند نه تنها مشكلاتي نظير بيكاري را در منطقه خود حل كنند بلكه به كل كشور ما نيز كمك كنند».

وي با بيان اينكه كرمانشاه در نقطه‌اي حساس قرار گرفته است و مي‌تواند به اقتصاد كل كشور كمك كند گفت: «از نظر فرهنگي نيز نزديكي و تسامحي كه در بين اقوام گوناگون در اين استان وجود دارد، نمونه‌اي از يك جامعه مداراگر را نشان مي‌دهد».

آخرين نخست وزير ايران، فرصت‌هاي توسعه در عراق را فرصتي براي دو كشور ايران و عراق دانست و گفت: «سقوط رژيم صدام حادثه‌اي بزرگ است

نشستن و برخاستن در يك شب و منحل كردن سازمان مديريت و برنامه‌ريزي يا ادغام و منحل كردن ده‌ها شوراي تصميم‌گيري كشور، همين مشكلات فراوان و تورم 25 درصدي را به وجود مي‌آورد.

و فارغ از بحث‌هاي سياسي مي‌تواند تحول بزرگي را در اقتصاد و نوع معيشت مردم ما ايجاد كند؛ اقتصادي كه هم براي مردم عراق رونق بخش باشد و هم كشور ما متحول كند».

وي با اشاره به جمعيت و ذخاير نفتي عراق و دورنماي آينده آن كشور بيان كرد: «ما زيرساخت‌هايي در كشور خود داريم كه مي‌توانيم در سازندگي آن كشور ايفاي نقش كنيم و در عين حال به اقتصاد كشور خود نيز كمك كنيم».

موسوي در ابتداي سخنانش ضمن اداي احترام به شهيد اشرفي اصفهاني و 10 هزار شهيد كرمانشاه و نيز ده‌ها هزار جانباز اين استان و كل مردم اين منطقه، به ابراز محبت مردم نسبت به خود اشاره كرد و گفت: «من جزء كوچكي از امواج ميليوني مردم در اول انقلاب بودم و بيش از اين نبوده و نيستم».

وي گفت: «من در مقابل عظمت مردم، امام (ره) و شهيدان هيچگاه خود را كسي حس نكرده‌ام و الان نيز چنينم».

جمع كثيري از مردم كرمانشاه از ساعت‌ها پيش از آغاز مراسم سخنراني ميرحسين موسوي در داخل و بيرون از مسجد جامع اين شهر گرد آمده بودند.

در طول برگزاري اين مراسم، جمعيت حاضر با سر دادن شعارهايي نظير «موسوي موسوي حمايتت مي‌كنيم»‌، «سلام بر موسوي درود بر خاتمي» و «موسوي رزمنده رييس‌جمهور آينده» حمايت خود را از ميرحسين موسوي ابراز كردند.

تعداد زيادي از جمعيت حاضر در مسجد جامع كرمانشاه پوسترهايي از مهندس موسوي در دست داشتند و جمع كثيري پارچه‌هاي سبز كه رنگ و نماد ستاد انتخاباتي ميرحسين موسوي است به بازوهاي خود بسته بودند.

در اين مراسم پيش از سخنراني ميرحسين موسوي بيژن زنگنه و حجت‌الاسلام و المسلمين اشرفي اصفهاني در سخنان كوتاهي از مهندس موسوي حمايت كردند.

بخش‌هاي مختلف سخنان مهندس موسوي با تشويق هاي مردم همراه مي شد.


Advertisements

~ توسط HMD در آوریل 30, 2009.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

 
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: