افشین امپراطور جزئيات برنامه هاي تيم فوتبال ايران را اعلام كرد.

8668951

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران با بيان اينكه براي موفقيت در اين تيم انگيزه و روحيه بازيكنان بيش از هر عامل ديگري تعيين كننده است، گفت: مهم نيست كه بازي مقابل كره شمالي روي چمن مصنوعي برگزار شود يا روي كره ماه، مهم موفقيت تيم ملي است كه به آن دست مي يابيم.

به گزارش مهر ، افشين قطبي با بيان اين مطلب افزود: مهمترين هدفي كه ظرف 48 ساعت ابتدايي حضورم در ايران سعي كردم به آن بپردازم ، انتقال يك انرژي مثبت به مردم و خانواده فوتبال ايران بود.

وي با تاكيد بر اينكه براي هدايت تيم ملي در شرايط فعلي فرصت كافي در اختيار ندارد و بايد تا پيش از ديدار با كره شمالي تيم تحت هدايتش را نه تنها در بعد مسائل تكنيكي و تاكتيكي بلكه در ابعاد روحي و رواني نيز تقويت كند، افزود: از آنجائيكه مردم ايران بسيار فوتبالدوست هستند اثرات مختلفي از بيرون به تيم وارد مي شود به همين خاطر براي اينكه تيم ملي در داخل زمين موفق شود بايد ابتدا در خارج از ميدان موفق باشيم.

مردم ايران به من انگيزه دادند

افشين قطبي با اشاره به استقبال خوبي كه مردم ايران از وي داشته‌اند، افزود: مردم ايران با لبخندهاي بزرگ و احساسات گرم به من انگيزه بيشتري دادند و اميدهاي همه براي صعود به جام جهاني بيشتر شده است.

سرمربي جديد تيم ملي فوتبال كشورمان با طرح دوباره اين موضوع كه تيم ملي متعلق به همه مردم ايران است، خاطر نشان كرد: تيم ملي قبل از ما بوده است و بعد از ما هم خواهد بود. با اين شرايط هر مربي كه مسئوليت تيم ملي را برعهده مي گيرد، سعي مي كند در مدت كوتاه حضورش در اين تيم مانند يك سرباز به فوتبال كشورش خدمت كند.

وي اصلي‌ترين هدفش در تيم ملي را تقويت روحيه بازيكنان خواند و افزود: ما تا پيش از بازي با كره شمالي وقت و زمان كوتاهي داريم و براي موفقيت در اين مدت كوتاه، داشتن برنامه خيلي مهم است. ما در حال حاضر تيم‌هايي داريم كه درگير مسابقات ليگ قهرمانان آسيا و جام حذفي هستند. براي نزديك كردن خانواده فوتبال ايران سعي كرديم باشگاه‌هاي كه براي قهرماني در جام حذفي مي جنگند يا اينكه به دنبال صعود به مرحله دوم ليگ قهرمانان آسيا هستند بازيكنان‌شان را در اختيار داشته باشند و احترام باشگاه‌ها را حفظ كنيم.

تمرينات تيم ملي در سه مرحله برگزار مي شود

قطبي با تاكيد بر اينكه احترامي كه تيم ملي به باشگاه‌ها مي گذارد، مجددا به اين تيم بازخواهد گشت، از طرح و برنامه خود براي برگزاري تمرينات تيم ملي در سه مرحله خبر داد و گفت: مرحله اول تمرينات تيم ملي با بازيكناني آغاز مي شود كه تيم‌هاي شان در مسابقات جام حذفي و ليگ قهرمانان آسيا حضور ندارند. در مرحله دوم بازيكنان ديگر به جمع ما اضافه خواهد شد و در مرحله آخر كه در اردوي چين خواهد بود، لژيونرها نيز به تيم ملي ملحق مي شوند.

سرمربي تيم ملي فوتبال كشورمان به برگزاري چهار بازي تداركاتي پيش از رويارويي با كره شمالي اشاره كرد و گفت: درها و قلب‌هاي تيم ملي به روي تمامي بازيكنان باز خواهد بود. تمامي بازيكناني كه در ليگ ايران و يا خارج از اين كشور بازي مي كنند بايد بدانند و اين احساس را داشته باشند كه اگر شرايط خوب، تفكر و فرم مناسبي داشته باشند حتما به تيم ملي كشورشان دعوت خواهند شد.

از بازيكنان باتجربه استفاده خواهم كرد

وي افزود: با توجه به فاصله زماني كم تا ديدار با كره شمالي فرصت دعوت از بازيكنان جديد را نداريم و بايد از بازيكناني كه تجربه حضور در تيم ملي و تيم‌هاي بزرگ را داشته اند، استفاده كنيم.

قطبي با اشاره به دشواري و اهميت ديدارهاي تيم ملي فوتبال كشورمان مقابل تيم‌هاي كره شمالي و كره جنوبي گفت: پس از صعود تيم ملي به جام جهاني ما يك سال زمان داريم و مي توانيم با دقت بيشتر بازيكناني را به اردوي تيم ملي دعوت كنيم كه تا پيش از اين فرصت كافي در اختيارشان قرار نگرفته است.

سرمربي پيشين تيم فوتبال پرسپوليس از تلاش خود براي تماس و ملاقات با بازيكنان واجد شرايط حضور در اردوي تيم ملي خبر داد و گفت: در مدتي كه مسئوليت هدايت تيم ملي را برعهده گرفته‌ام، سعي كردم با بازيكنان تماس بگيرم، به آنها انگيزه و روحيه بدهم و شناخت كافي را نسبت به اين نفرات پيدا كنم.

وي افزود: من به امارات رفتم و در تمرينات تيم ها شركت كردم و بازيكناني كه مدتي از تيم ملي دور بودند، ارتباط برقرار كردم. متوجه شدم آنها كيفيت خوبي دارند. همه آنها با قلب باز و گرم گفتند حتي اگر ما را به تيم ملي هم دعوت نكنيد بازهم از اين تيم حمايت خواهيم كرد.

قطبي در ادامه از تماس خود با كريم باقري و علي كريمي خبرداد و اينكه شرايط آنها را براي بازگشت به اردوي تيم ملي جويا شده است.

يكي از برنامه‌هاي اصلي قطبي بررسي شرايط بازيكنان ايراني شاغل در ليگ‌هاي خارجي است. وي در اين خصوص گفت: دستيارم «پيت بي يوتر» روز جمعه بازي وحيد هاشميان را در تيم بوخوم تماشا مي كند. ما همچنين فريدون زندي را هم زير نظر داريم و يك نماينده را براي تماشاي بازيهاي او راهي قبرس خواهيم كرد.

«افشين قطبي روز شنبه عازم آلمان مي شود تا به همراه دستيار هلنديش بازي مهدي مهدوي كيا در تيم اينتراخت فرانكفورت را از نزديك تماشا كرده و با كاپيتان تيم ملي ملاقات كند. برنامه ديگر سرمربي تيم ملي ايران سفر به اسپانيا و ديدار با مسعود شجاعي و جواد نكونام است. دستيار هلندي قطبي نيز هفته آينده عازم انگلستان مي شود تا با آندرانيك تيموريان، هافبك ايراني تيم بارنزلي ديداري داشته باشد».

مربياني را آوردم كه با كسي جبهه ندارند

وي با طرح اين موضوع كه «وقتي بازيكنان تيم ملي مي بينند مربيان براي بررسي شرايط آنها وقت و زمان مي گذارند با روحيه‌اي مضاعف در اردوي اين تيم حضور مي يابند» ، در مورد انتخاب دستيارانش گفت: براي من ملاك هايي مهم بود. نخست تجربه و شخصيت مربيگري و كم حاشيه بودن مربيان. سعي كردم مربياني را بياورم كه با كسي جبهه‌اي ندارند و براي خدمت به مردم ايران بيايند و وظيفه شناس باشند.

سرمربي تيم ملي در خصوص انتخاب تاكتيك‌هاي خود براي اين تيم در ديدارهاي پيش رو به تجربيات خوب خود در تيم ملي كره جنوبي اشاره كرد و گفت: بعد از جام جهاني 2002 خيلي چيزها در فوتبال كره جنوبي عوض شد، باشگاه‌ها در فدراسيون قوي تر شدند و قوانين فيفا در مسابقات به اجرا در آمد. با اين شرايط ما در تيم ملي فرصت زيادي را براي آماده سازي تيم در اختيار نداشتيم و آموختيم كه چطور در زمان كم تيم را براي ديدارهاي مهم مهيا كنيم.

وي افزود: در حال حاضر به اندازه كافي وقت داريم كه يك تيم هماهنگ را براي بازي آماده كنيم، تيمي كه بتواند در كره شمالي نتيجه لازم را كسب كند. تاكتيك‌هاي اين تيم را نيز افشين قطبي و همكارانش انتخاب خواهند كرد. در اين راه سعي مي كنيم از كيفيت‌هاي بازيكنان و رحيه بزرگ آنها استفاده كنيم.

با روش بازي حريفان تيم ملي آشنا هستم

قطبي به آشنايي خود از روش بازي سه تيم كره شمالي، امارات و كره جنوبي اشاره كرد و گفت: من با روش بازي اين تيم‌ها به خوبي آشنا هستم و سعي مي كنيم از نقاط ضعف اين تيم ها بهره لازم را برده و به موفقيت دست يابيم.

ديدار تيم ملي فوتبال كشورمان مقابل كره شمالي روي زمين چمن مصنوعي برگزار خواهد شد. قطبي در خصوص آمادگي خود و شاگردانش براي بازي در اين شرايط گفت: مرحله سوم تمرينات ما در چين روي زمين چمن مصنوعي برگزار مي شود و ديدارهاي تداركاتي مان در اين كشور نيز در زميني با اين شرايط انجام خواهد شد.

روي كره ماه هم پيروز مي شويم

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران تصريح كرد: خيلي از چيزهاي فوتبال بين گوش‌هاي ما و در مغز ماست. ما حتي اگر روي خاك هم بازي كنيم و با قلب و روح مان بجنگيم و به دنبال پيروزي و خوشحال كردن 70 ميليون ايراني باشيم، مردمي كه تمام دعاي‌شان براي موفقيت ماست، حتما نتيجه مي گيريم. مهم نيست كه بازي روي چمن مصنوعي برگزار شود يا روي كره ماه، مهم موفقيت تيم ملي است كه به آن دست مي يابيم.

قطبي در خصوص قرارداد خود با فدراسيون فوتبال گفت: مدت قرارداد براي من مهم نيست، براي مهم صعود تيم ملي به جام جهاني است. اما اگر تيم ملي به جام جهاني صعود كند، افشي قطبي به كار خود با اين تيم ادامه خواهد داد، در غير اين صورت افشين و فدراسيون براي ادامه همكاري بايد مجددا فكر كرده و مذاكره كنند. من واقعا به اين مسائل فكر نمي كنم و تمام هدفم موفقيت تيم ملي در سه ديدار آينده است.

وي تصريح كرد: برنامه اول تمرينات تيم ملي يك هفته خواهد بود. در اين مدت سعي مي كنيم روزي دو جلسه تمرين داشته باشيم و كارمان را با يك ديدار تداركاتي به اتمام برسانيم.

دور جديد تمرينات تيم ملي از روز 19 ارديبهشت ماه آغاز مي شود.

افشين قطبي : كره‌اي‌ها از حضور من در ايران دچار هراس شده‌اند

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: با حضور من در تيم ملي، تيم هاي كره جنوبي و كره شمالي به شدت به هراس افتاده‌اند.

به گزارش خبرگزاري فارس، افشين قطبي عنوان كرد: موج مثبتي اكنون در فوتبال ايران وجود دارد و مردم و بازيكناني كه تاكنون با من صحبت كرده اند به حضور تيم ملي ايران در جام جهاني اميدوار هستند و اين اولين قدم براي صعود است.
وي ادامه داد: دومين قدم در اين راه برنامه ريزي و انتخاب بازيكنان مناسب است كه همه اين كارها انجام شده و سومين قدم هم اجراي برنامه هاست.
قطبي تصريح كرد: در كره شمالي و جنوبي از من و بازيكنان ايراني شناخت دارند و حضور من در تيم ملي ايران براي دو كره اثر منفي داشته و بر تيم ملي ايران اثر مثبت گذاشته است. در واقع آنها از تيم ملي ايران هراس پيدا كرده اند.
سرمربي تيم ملي درباره برنامه هاي خاطرنشان كرد: اسامي بازيكنان را پس از بازي امروز پرسپوليس با سپاهان اعلام خواهم كرد.
وي با بيان اينكه فهرست جديد تيم ملي نسبت به قبل بزرگ تر شده است؛ يادآور شد: هرچقدر به مقدماتي جام جهاني نزديك شويم فهرست تيم ملي ايران كوچك تر خواهد شد. اسامي تيم ملي در سه مرحله اعلام مي شود اول امروز، سپس بعد از مسابقات جام حذفي و ليگ قهرمانان آسيا و در نهايت در اردوي چين با حضور لژيونرها فهرست تيم ملي ايران تكميل خواهد شد.
قطبي با اشاره به فرصت كم براي بازي مقابل كره شمالي گفت: سعي مي كنم از بازيكنان باتجربه و بازيكناني كه قبلا در رقابت هاي بين المللي حضور داشته اند استفاده كنم. تلاش مي كنم با همه بازيكنان تيم ملي صحبت كنم. البته در اين مدت كوتاه با بسياري از آنها صحبت كرده ام.
سرمربي تيم ملي تصريح كرد: دستيار هلندي من جمعه بازي وحيد هاشميان را نگاه مي كند و من نيز شنبه براي ديدن بازي مهدوي كيا به آلمان مي روم. بازي مسعود شجاعي و جواد نكونام را هم در اسپانيا خواهم ديد. همچنين دستيارانم براي تماشاي بازي تيموريان به انگليس و براي بازي زندي به قبرس خواهند رفت.
قطبي افزود: بازي هاي بازيكنان ايراني شاغل در امارات را تماشا كردم و با بسياري از آنها ديدار داشتم. بسياري از اين بازيكنان از اينكه با آنها ديدار داشتم خيلي خوشحال بودند و مي گفتند تاكنون هيچ مربي تيم ملي با ما ديدار نداشته است و اين روحيه خوبي براي آنها به وجود آورد.
وي درباره سرپرست تيم ملي عنوان كرد: گزيته مورد علاقه خود را به فدراسيون اعلام كرده ام و مسئولان فدراسيون در حال مذاكره با وي هستند.
قطبي درباره احتمال صعود به مرحله پلي آف و بازي با نيوزلند اظهار داشت: براي اين بازي هم برنامه دارم چون وظيفه سنگيني داريم و به همين علت بايد خود را براي همه احتمالات آماده كنيم.
قطبي درباره ديدارهاي تداركاتي تيم گفت: قبل از بازي مقابل كره شمالي چهار بازي تداركاتي خواهيم داشت كه فقط بازي با چين قطعي شده و فدراسيون فوتبال در حال رايزني با چند فدراسيون ديگر است تا تكليف اين بازي ها براي تيم ملي ايران مشخص شود.
وي تاكيد كرد: تاكتيك تيم ملي تغيير خواهد كرد و بر اساس انديشه هاي خود تيم ملي را به زمين خواهم فرستاد.
قطبي يادآور شد: شنبه 19 ارديبشهت اولين جلسه تمرين تيم ملي برگزار مي شود.
اين مربي گفت: برخي از تيم هاي ايران شانسي براي صعود در ليگ قهرمانان ندارند و فدراسيون در حال رايزني با اين باشگاه هاست تا بتواند بازيكنان اين تيم ها را در اختيار بگيرد. من مي خواهم تعامل بهتري با تيم هاي ليگ برتر داشته باشم و اين روش كاري ام است.


Advertisements

~ توسط HMD در مه 1, 2009.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

 
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: