چرا احمدي‌نژاد حق ما نيست؟

7925856

دوستان زيادي با تعجب يا از سر كنجكاوي همان سؤالي را از من مي‏پرسند كه شايد خيلي‏ها از شما نيز پرسيده‏اند: «شما كه عضو هيچ گروه، حزب يا جبهه‏اي نيستيد؛ با افراد ذي‏نفوذي در ارتباط نبوده و براي منافع مادي يا موقعيت حرفه‏اي شما هم فرقي نمي‏كند كه چه دولتي سر كار باشد؛ سوداي وزير يا وكيل شدن را هم در سر نداريد؛ با بيگانگان در ارتباط نبوده و به اصطلاح قلم به مزد هم نيستيد و…..؛‌ پس چرا اين‏قدر با دولت، عملكرد و تفكر آقاي احمدي‏نژاد مخالفيد و اين‏همه وقت و انرژي براي آن صرف مي‏كنيد؟»

شايد هركس براي اين پرسش‏ها، جواب‏هاي مختلف داشته باشد، اما پاسخي كه من براي آن داده‏ام،‌ اينست: «مي‏دانم،‌ همسر و پدر خوبي نبوده‏ام،‌ برنده جايزه نوبل در رشته خود نشده‏ام، هنوز در زمرة چهره‏هاي ماندگار درنيامده‏ام، مال و مكنت فراواني اندوخته نكرده‏ام و…. اما يك موضوع را به خوبي مي‏دانم:‌ آزاده و آزدي‏خواه خوبي هستم كه از عنفوان جواني، با ظلم و ستم مبارزه كرده و درمقابل هيچ زورگويي سر تعظيم فرود نياورده‏ام. همة‌زندگي و هستي خود را در خدمت به چنين هدف والايي قرار داده و با خداي خود عهد كرده‏ام؛ تا جان در بدن دارم، لحظه‏اي از آن غافل نشوم. تفكر تحجرگرايانه احمدي‏نژاديسم را خطر بزرگي براي آينده اين مرز و بوم دانسته و وظيفة‌ خود مي‏دانم كه با تمامي توان به مقابله با آن برخيزم.»

براي نشان دادن خساراتي كه دولت نهم بر كشور وارد كرده،‌ كتابي را نوشته‏ام تحت عنوان: «كشورداري همين‏جوري»؛ ولي ناشران گفتند كه ارشاد، مجوز چاپ آن‏را نخواهد داد و فعلاً‌ اين كتاب معطل مانده است؛ اما به تازگي مقاله‏اي كوتاه از يكي از دانشجويان عزيزتر از جانم بدستم رسيد كه ديدم، بسياري از مطالب آن كتاب را خلاصه كرده و ضمن اضافه كردن مطالب جديدي بر آن، سند جامعي از خيانت دولت نهم براي نسل امروز و آينده تهيه كرده كه در ادامه،‌ با تغييرات اندكي در آن، به اطلاع خوانندگان عزيز اين صفحات مي‏رسانم:


1- آيا مي‏دانيدخسارت دولت نهم بر اقتصاد ايران، برابر 75 درصد خسارت‏هاي مادي 8 سال جنگ بوده و خسارت‏هاي اجتماعي، علمي و معنوي و فرهنگي و سياسي آن قابل محاسبه نيست؟ در جنگ 8 ساله؛ سالانه بطور متوسط 125 ميليارد دلار خسارت به كشور وارد شد، اما عملكرد احمدي نژاد باعث شد سالانه 188 ميليارد دلار خسارت به كشور زده شود.

2- آيا مي‏دانيد كه اگر شخصي 200 سال عمر كرده و هرماه ده ميليون تومان خرج كند، طي 200 سال به 24 ميليارد تومان نياز خواهد داشت؟ آقاي احمدي نژاد اما طي تنها چهارسال، 340 هزار ميليارد تومان از درآمدهاي نفتي را بر باد داده است. (بانك مركزي – وزارت نفت – روزنامه سرمايه 17/12/87 و 06/03/88( شايان ذكر است كه در طول تاريخ 4000 ساله ايران، هيچ‏گاه چنين ثروتي براي اين كشور بوجود نيامده بود!

3- آيا مي‏دانيد كه خسارت‏هاي اقتصادي آقاي احمدي نژاد آن‏قدر زياد است كه مي‏توانست درغيراين‏صورت به هر خانواده ايراني بيش از 5/1 كيلوگرم طلا برسد؟ و آيا مي‏دانيد عملكرد آقاي احمدي نژاد در كشور ثروتمند ايران باعث شده كه بيش از 80 درصد از مردم، زير خط فقر زندگي كنند؟ و آيا مي‏دانيد كه گراني لجام گسيخته در جامعه، كه نتيجه سياست‏هاي اقتصادي احمدي نژاد است، باعث شده ارزش حقوق 700 هزار توماني امروز مانند حقوق 200 هزار توماني سال 84 باشد؟

4- آيا مي‏دانيد كه دولت احمدي نژاد، گاز را از كشور تركمنستان 350 دلار در هر هزار متر مكعب مي‏خرد و به تركيه 200 دلار مي‏فروشد؟ (روزنامه سرمايه 14/10/87 ( و آيا مي‏دانيد كه 44 درصد درآمدهاي نفت، گاز و پتروشيمي كشور پس از انقلاب، طي دوره 4 ساله احمدي نژاد به دست آمده است؟( وزارت نفت – بانك مركزي – روزنامه سرمايه 17/02 و 06/03/88)

5- آيا مي‏دانيد كه ساخت پالايشگاه‏هاي نفت در دولت نهم، سالانه 5/1 درصد پيشرفت داشته و با اين حساب 67 سال طول مي‏كشد تا ساخته شوند؟(روزنامه سرمايه 14/02/88) و آيا مي‏دانيد كه مهندس ميرحسين موسوي در زمان جنگ از محل صرفه جويي برنج يارانه‏اي، پالايشگاه آبادان را طي 98 روز به بهره‏برداري رساند؟(سايت كلمه)

6- آيا مي‏دانيد كه امارات و قطر از ميدان‏هاي گازي مشترك، سالانه بيش از 12 هزار ميليارد تومان گاز بيشتر برداشت مي‏كنند و عدم سرمايه‏گذاري ايران در دولت نهم منجر به اين شده كه همسايگان شمالي و جنوبي، منابع و ثروت مردم ايران را به يغما ببرند؟‌ آيا مي‏دانيد كه اهميت اين موضوع كمتر از واگذاري خاك ايران به بيگانگان نيست؟( وزارت نفت – روزنامه سرمايه 21/02 و 10/02/88)

7- آيا مي‏دانيد كه لايحه چندهمسري را دولت آقاي احمدي نژاد به مجلس تقديم كرده بود تا بصورت قانون درآيد؟(سايت مجلس( و آيا مي‏دانيد كه طبق آمار بانك جهاني، فساد در دستگاه‏هاي دولتي ايران طي چهارسال دولت نهم، 65 رتبه اضافه شده و به 141 در بين 194 كشور دنيا رسيده است؟( بانك جهاني و صندوق بين‏المللي پول – روزنامه سرمايه 06/02/88)

8- آيا مي‏دانيد كه دارندگان سهام عدالت بابت قسط‏هاي دو سال 86 و 87 حدود 200 هزار تومان به دولت بدهكارند، اما دولت براي جمع آوري راي، 80 هزار تومان سود سهامداران را پرداخت كرده و انتظار مي‏رود كه پس از به قدرت رسيدن دوباره، اقساط آنها را دريافت كند؟ و آيا مي‏دانيد به علت اين‏كه شركت‏هاي زيان ده را به شركت‏هاي سهام عدالت داده‏اند، سهام عدالت فاقد سود بوده، اما دولت براي عوامفريبي سود پرداخت مي‏كند؟(روزنامه سرمايه- ارديبهشت88) و آيا مي‏دانيد كه در بازار سهام، سهام عدالت پانصد هزار توماني را حتي به 500 تومان هم نمي‏خرند؟

9- آيا مي‏دانيد كه اعتبار گذرنامه ايراني در بين 194 كشور جهان به رتبه 193 رسيده و فقط يك كشور وضع بدتري نسبت به ما دارد؟( صندوق بين المللي پول – روزنامه سرمايه 06/02/88)

10- آيا مي‏دانيد عملكرد آقاي احمدي نژاد در بانك‏هاي كشور، آن‏ها را به پرتگاه ورشكستگي كشانده و آيا مي دانيد كه ورشكستگي بانك‏ها در هر كشوري از خطر جنگ بالاتر است؟(دنياي اقتصاد 03/12/87 و روزنامه سرمايه 06/02/88)

11- آيا مي دانيد عملكرد تنش زاي سياست خارجي احمدي نژاد باعث شده:‌ الف: كالاهاي وارداتي 42 هزارميليارد تومان گران‏تر خريداري شوند؛‌ ب- تحريم‏هاي بين‏المللي امكان تكميل طرح هاي نفت و گاز و پتروشيمي و ساير صنايع را غيرممكن مي‏سازد؛‌ پ- باج‏هاي فراواني در نفت و گاز و انرژي اتمي و حتي در زمينه حقوق ايران در درياي خزر به روسيه داده شود؛‌ ت- امكان انتخاب ايران براي عقد قرارداد با شركت‏هاي معتبر و مهم نفت و گاز دنيا از دست برود و به جاي آن شركت‏هاي دست چندم چيني و روسي و حتي ويتنامي و اندونزيايي با تكنولوژي عقب افتاده جايگزين آنها شوند؛ ث- طرح‏ها و كارخانه‏هاي جديد ايجاد نشده و مسير رشد و توسعه كشور بسته شوند و سرانجام، صدها فرصت ثروت و درآمد و ميليون‏ها شغل از دست بروند؟ (بانك مركزي – بانك جهاني – روزنامه سرمايه 02/03/88)

12- آيا مي‏دانيد سياست خارجي احمدي نژاد با كشورهايي مثل جزاير قمر در ارتباط است كه دولت آنها حتي پول بليط هواپيما را ندارد و با خرج ايران به كشور ما مي‏آيند؟ و آيا مي‏دانيد احمدي نژاد در سفر به كنيا (كشور آفريقايي) پيشنهاد داده كه ايران حاضر است نفت را با 30 درصد تخفيف بفروشد؟ (اكونوميست شماره‏هاي مربوط به اسفند 87)

13- آيا مي‏دانيد كه بسياري از كارخانه‏هايي را كه احمدي نژاد در دو سال اول رياست جمهوري افتتاح كرد، بين 63 تا 95درصد آنها در زمان خاتمي ساخته شده بودند؟ ( روزنامه سرمايه 29/02/88 (و آيا مي‏دانيد كه تعدادي از پروژه‏ها و طرح‏ها و كارخانه‏ها در زمان خاتمي به بهره‏برداري رسيده و آن زمان افتتاح شده بودند، اما وزراي احمدي نژاد دوباره آنها را افتتاح كردند؟( روزنامه سرمايه 29/02/88)

14- آيا مي‏دانيد پروژه ماهواره ايراني اميد در دولت‏هاي قبلي شروع شده و عمده كار آن را دولت خاتمي انجام داده بود؟

15- آيا مي‏دانيد كه در دولت خاتمي راه آهن بافق – مشهد به طول 1000 كيلومتر سه ساله ساخته شد، اما در دولت احمدي نژاد سالانه كمتر از 50  كيلومتر راه آهن ساخته شده است؟ (اعتماد10/02/88)

16- آيا مي‏دانيد كه دولت احمدي نژاد شروع حفاري و ساخت تونل البرز (در راه آهن اصفهان – شيراز) را با نشان دادن تونل ديگري، به عنوان اتمام و بهره‏برداري به ملت گزارش داد و بدين وسيله سبب فريب ملت ايران شد؟ ( اعتماد 10/02/88)‌ و آيا مي دانيد كه صدا و سيما،‌ كوچك‏ترين عملكرد احمدي نژاد را بسيار بزرگ جلوه داده و بارها براي آن تبليغ راه مي‏اندازد، اما كمتر به گزارش عملكردهاي دولت خاتمي مي‏پرداخت؟

17- آيا مي‏دانيد كه هزاران ميليارد تومان از درآمدهاي نفتي به خزانه واريز نشده و مشخص نيست كه كجا خرج شده‏اند؟ ( روزنامه سرمايه 01/02/88 و ديوان محاسبات)

18- آيا مي‏دانيد كه براي صادرات ميوه ايران، شركت هواپيمايي عوارض سنگيني مي‏گيرد، اما براي واردات ميوه، عوارض پايين مي‏بندد؛ كه درنتيجه، ورود ميوه‏هاي خارجي سبب ورشكستگي باغداران و كشاورزان ايراني شده است؟ ( روزنامه سرمايه 14/02 و 29/01/88)

19- آيا مي‏دانيد كه در دولت خاتمي، ايران به خودكفايي گندم رسيد اما با سياست‏هاي دولت احمدي نژاد، ايران در سال 1387 با 5 ميليون تن واردات، به يكي از بزرگترين واردكنندگان گندم جهان تبديل شد؟(روزنامه سرمايه 14/02 و 29/01/88)

20- آيا مي‏دانيد كه در دولت احمدي نژاد طي حدوداً چهار سال، فقط 2100 واحد مسكن مهر ساخته شده(يعني سالانه 525 واحد) و با اين روند براي رفع مشكل مسكن مردم و جوانان بيش از ده هزار سال زمان لازم است! و اين در حالي است كه تاريخ ايران از زمان هخامنشيان تا به حال 2500 سال بيشتر نيست؟ (سايت مسكن مهر – وبلاگ مهندس عبدالعلي زاده – و يكي از شماره هاي ارديبهشت روزنامه سرمايه)

21- آيا مي‏دانيد كه به اعتراف مسؤولان دولت و نظر كارشناسان، طرح‏هايي مانند مسكن مهر، بنگاه‏هاي زودبازده، اشتغال سريع و سهام عدالت همگي طرح‏هاي شكست خورده‏اند و تقريباً هيچ نفعي براي ملت نداشته و دولت با تبليغات فراوان از طريق تلويزيون و راديو توانسته نظر مردم را جلب كند؟ (روزنامه سرمايه 28/02/88)

22- آيا مي‏دانيد كه در معاونت برنامه ريزي و نظارت رئيس جمهور با راه اندازي دوره‏هاي چند ماهه به تعدادي از همكاران دولتي، مدرك فوق ليسانس داده مي‏شود و اين در حالي است كه در دانشگاه‏ها براي گرفتن مدرك فوق ليسانس بايستي حدود دو سال وقت صرف كرد؟ (روزنامه سرمايه 20/02/88)

23- آيا مي‏دانيد كه صدها ميليارد براي راه اندازي گشت‏هاي ارشاد توسط احمدي نژاد اختصاص داده شده و اين در حالي است كه وي قبل از رياست جمهوري دور نهم، حجاب زنان و دختران و تيپ پسران را مشكل نمي‏دانست؟

24- آيا مي‏دانيد كه ايران از نظر تورم و گراني پنجمين كشور دنياست؟ ( بانك جهاني – روزنامه سرمايه17/02/88)

25- آيا مي‏دانيد با ثروتي كه احمدي نژاد بر باد داد و فرصت سوزي‏هايي كه كرد، مي‏شد: الف- همه ايرانيان داراي شغلي با حقوق مناسب بشوند؛ ب- هيچ كس بي‏خانه نباشد و همه خانه دار شوند؛ پ- بيش از نصف مناطق خشك و صحرايي ايران را باغ و جنگل و مزرعه كرد؛‌ ت- درآمد هر خانواده ايراني را در سال به بيش از 40 ميليون تومان رساند؛‌ ث- ايران را براي هميشه از فقر و بي كاري و عقب ماندگي نجات داد.

26- آيا مي‏دانيد كه در دولت احمدي نژاد علي‏رغم اينكه درآمدهاي سالانه، 4برابر درآمد سالانه خاتمي بود، بودجه تحقيقات علمي 5/4 برابر كاهش يافته است؟(قانون بودجه 86 و87 ( و آيا مي‏دانيد كه در هر جامعه‏اي هر چه تحقيقات علمي بيشتر باشد، ثروت و درآمد مردم آن كشور نيز بيشتر مي‏شود؟ براي مثال،26درصد تحقيقات علمي دنيا در آمريكا انجام مي‏شود و حدود 27 درصد از ثروت توليدي سالانه در جهان متعلق به آمريكاست.(بانك جهاني – گزارش سازمان ملل متحد)

27- آيا مي‏دانيد كه دولت احمدي نژاد استادان توانمند و نامدار و با تجربه را در دانشگاه‏ها باز نشسته كرده است و آيا مي‏دانيد كه آقاي احمدي نژاد سازمان مديريت و برنامه را منحل كرد و با كنار گذاشتن برنامه توسعه چهارم، امكان ايجاد 560 هزار ميليارد تومان درآمد براي كشور و مردم را از بين برد؟

28- آيا مي‏دانيد كه بر اساس گزارش رسمي ديوان محاسبات كشور،‌ در بودجه سال 1386، 54درصد تخلف توسط دولت احمدي نژاد صورت گرفته و رقم تخلفات در آن سال، به 66 هزار ميليارد تومان ميرسد؟ (گزارش ديوان محاسبات مجلس – روزنامه سرمايه 24/01/88)

29- آيا مي‏دانيد كه در بودجه سال 1385 دولت 2000 مورد تخلف داشته است و عمده اين تخلفات مربوط به وزارت نفت بوده، يعني پولدارترين وزارتخانه؟( گزارش ديوان محاسبات مجلس – روزنامه سرمايه 24/01/88 و 23/11/87  و 21/11/87)

30- آيا مي‏دانيد كه به هنگام قرائت گزارش ديوان محاسبات در مورد تخلفات دولت در مجلس، به علت كثرت تخلفات انجام شده تعدادي از طرفداران احمدي نژاد سعي در جلو گيري از خواندن تخلفات مي‏كردند؟(روزنامه سرمايه- 9/12/87 )

31- آيا مي‏دانيد كه دولت احمدي نژاد بخشي از بودجه عمراني را صرف كارهايي مانند ساخت باشگاه ورزشي و امثال آن كرد تا راي جوانان را براي مرحله دوم رياست جمهوري، جذب كند؟

32- آيا مي‏دانيد كه دولت، بودجه وزراتخانه‏هاي خود را حداقل 80درصد افزايش داده اما بودجه سازمان‏هايي مثل بازرسي، مجلس و غيره را كه گزارش تخلفات دولت را داده‏اند، حدود 50 درصد كاهش داده است؟(روزنامه سرمايه 19/12 و 21/11/87)

33- آيا مي دانيدكه بر اساس گزارش ديوان محاسبات مجلس، دولت احمدي نژاد متخلف‏ترين دولت ايراني در زمينه بودجه، از نظر تعداد و مبلغ بوده، و روزانه 7 تخلف بودجه‏اي در دولت صورت گرفته است؟ (گزارش ديوان محاسبات مجلس – روزنامه سرمايه 01/02/88)

34- آيا مي‏دانيد كه در دولت احمدي نژاد بيش از 2000 ميليارد تومان شكر وارد كشور شد و اين مقدار شكر براي 10 سال مصرف ايران كفايت مي‏كرد؛ كه اين امر سبب تعطيلي كارخانجات شكر و بيكاري صدها هزار نفر كشاورز چغندر كار و كارگران كارخانجات شده است؟ و آيا مي‏دانيد كه دولت احمدي نژاد از پرداخت فقط 45 ميليارد تومان يارانه به چغندر كاران كه ده‏هاهزار خانواده زحمتكش و فقير را دربرمي‏گيرد، خودداري كرد؟ (روزنامه سرمايه 05/02/88)

35- آيا مي‏دانيد كه طي مدت چند ماه اخير، بيش از 200 دانشجو به خاطر اظهارنظر و عقيده در دانشگاه‏ها توسط دولت نهم اخراج شده‏اند؟) انديشه نو 24/02/88)

36- آيا مي‏دانيد كه بسياري از مديران شركت‏ها، كارخانجات، بانك‏ها و سازمان‏هاي پولدار در آستانه انتخابات رياست جمهوري توسط دولت احمدي نژاد عوض شده‏اند؟

37- آيا مي‏دانيد رشد سرمايه گذاري صنعتي از 86 درصد مثبت در سال 1383 به 16 درصد منفي در سال 1387 رسيده، يعني 102 درصد كاهش يافته است؟ ) روزنامه سرمايه 17/02/88)

38- آيا مي‏دانيد كه به علت عدم وجود بودجه‏هاي نظارتي بر حوادث حين كار كارگران، اين قبيل حوادث در دولت نهم افزايش داشته كه سبب جراحت و كشتن بسياري از كارگران شده كه آخرين مورد آن، مرگ 12 كارگر معدن‏كار كرماني، در اول ارديبهشت بوده است؟ (روزنامه سرمايه 05/02/88)

39- آيا مي‏دانيد كه در سفر هاي استاني احمدي نژاد، دانش آموزان را از شهر‏هاي مختلف براي استقبال از ايشان مي‏بردند؛ براي مثال، در سفر به استان فارس، هفت دانش آموز كه از فسا به شيراز برده مي‏شدند، در تصادف كشته و مجروح شدند؟

40- آيا مي‏دانيد كه با ثروت و اعتباري كه دولت احمدي نژاد تا كنون از بين برده است، حداقل امكان 25 ميليون شغل در كشور وجود داشت. يعني، با استفاده درست از اين منابع، نه‏تنها هيچ بيكاري وجود نداشت، بلكه چند ميليون نفر خارجي نيز مي‏توانستند در بخش‏هاي مختلف اقتصادي ايران مشغول به كار شوند؟ (روزنامه سرمايه 10/02/88)

چهل موردي كه در بالا به عنوان نمونه ذكر شدند، بخشي از خروارها تخلف‏ها و خيانت‏هايي هستند كه دولت نهم به رياست آقاي احمدي‏نژاد مرتكب شده و البته صاحب‏نظران در حوزه‏هاي مختلف نيز به راحتي مي‏توانند موارد بسياري را بر آنها بيافزايند.

واقعاْ آيا ملت بزرگ ايران مستحق چنين وضعيتي است؟ چرا رهبران نظام جمهوري اسلامي ايران نمي‏خواهند بپذيرند كه آقاي احمدي نژاد در حق ملت ايران، جفاي بزرگي مرتكب شده و اين‏همه هزينه براي حمايت همه جانبه از او، آن‏هم از جيب ملت ايران مي‏پردازند؟ واقعاً‌ چرا؟

منبع: وبلاگ يادداشت‌هاي دكتر رحيمي بروجردي

Advertisements

~ توسط HMD در ژوئیه 20, 2009.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

 
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: