اعترافات مشكوك سيد محمد علي ابطحي در دادگاه

گزارش خبرگزاري دولتي فارس از متن اعترافات ابطحي

1340058

ابطحي عضو شوراي مركزي مجمع روحانيون: تقلب اسم رمز آشوب بود

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس محمد علي ابطحي عضو مجمع روحانيون مبارز كه اخيرا بازداشت شده بود در اولين جلسه رسيدگي به جرائم متهمان سياسي حوادث بعد از انتخابات كه صبح امروز شنبه برگزار شد، طي سخناني با اشاره به كيفر خواستي كه از سوي معاون دادستان تهران در ابتداي جلسه بيان شد، گفت: همه صحبت‌هايي كه معاون دادستان مطرح كرد، بنده قبول داشتم اما مسائلي را بايد مطرح كنم.
وي افزود: چند نفر از دوستان مسائلي را در خصوص اصل مسئله انتخابات مطرح كردند، انتخابات واقعا فوق‌العاده بود 40 ميليون نفر مسئله‌اي نبود كه بتوان از كنار آن به راحتي گذشت.


عضو مجمع روحانيون مبارز تصريح كرد: بنده شخصا از معدود كساني بودم كه در موضوع انتخابات با حضور موسوي موافق نبودم. سال 84 كه وي براي حضور در انتخابات مطرح شده بود، بنده مخالفت كردم چرا كه اين مقطعي كه وي در سيستم حكومتي حضور نداشت، مي‌توانست توهماتي براي موسوي ايجاد كند كه اين توهمات به كشور آسيب مي‌زد.

ابطحي ادامه داد: انتخابات دور دهم، انتخابات متفاوتي بود و شايد انتخاباتي بود كه دو تا سه سال براي آن كار شده بود و تصور مي‌كنم كه اصلاح‌طلبان پس از شكست در سه انتخابات براي به نوعي محدود كردن مقام معظم رهبري و اعتقادات مردم حركت كردند.

وي خاطرنشان كرد: بنده اعتراف مي‌كنم كه بخش عمده‌اي از سفرهاي خاتمي به عنوان سفرهاي تبليغي بود كه اين سفرها بتواند توجهات را معطوف به وي كرده و خاتمي را تنها شانس پيروزي در انتخابات ايران مطرح كنند.

عضو مجمع روحانيون مبارز در ادامه تاكيد كرد: اصلي‌ترين اتفاقي كه در اين انتخابات افتاد و البته در طول برگزاري، قبل و بعد از انتخابات هم مطرح بود، مسئله تقلب است. بنده البته جايي مطرح كردم كه تقلب يك اسم رمز آشوب شده است كه در آن لشكرسازي براي تقلب وجود داشت و تمرين پهن شدن مردم هم در خيابان‌ها هم در آن موجود بود.

وي افزود:‌ تمرين نگه داشتن گسترده مردم در خيابان‌ها در چارچوب تقلب بود كه مي‌توانست معنا پيدا كند.

ابطحي اظهار داشت: آنچه كه معاون دادستان به عنوان انقلاب رنگي يا مخملي عنوان كردند بنده فكر مي‌كنم ظرفيت آن در كشور وجود داشت البته نمي‌دانم كه نيت آن واقعا وجود داشته يا نه ولي اگر اين ظرفيت در كشور ضعيف‌تري موجود بود، موفق مي‌شد و در خصوص رسانه هم بايد گفت كه رنگ سبز بيشتر تبديل به يك رسانه شده بود.

وي گفت: اينكه هنوز نتايج انتخابات مشخص نشده و موسوي خود را به عنوان رئيس‌جمهور ايران معرفي ميكند و البته خاتمي هم در اين بين به وي تبريك مي‌گويد نشاندهنده نوعي تفاوت ديدگاه در بحث تقلب است.

عضو مجمع روحانيون مبارز در ادامه افزود: تقلب واقعا در ايران وجود نداشت چرا كه در انتخابات سال 84 وقتي فاصله كروبي و احمدي‌نژاد كمتر از نيم ميليون بود، وزارت كشور خاتمي نپذيرفت كه كلمه تقلب مطرح شود لذا كروبي تخلف در انتخابات را مطرح مي‌كرد و بنده تعجب مي‌كنم كه در اين انتخابات با وجود اختلاف 11 ميليوني چگونه بحث تقلب پذيرفته مي شود.

اين در حالي است كه همانهايي كه 500 هزار اختلاف را تقلب نمي‌خواندند،‌امروز 11 ميليون فاصله را تقلب مي‌خوانند.

ابطحي اضافه كرد: همه ما در مصاحبه‌هاي مختلفي گفته بوديم كه در بدترين شرايط بين يك تا دو ميليون بيشتر امكان تقلب وجود ندارد.فلذا مي‌گفتيم كه اگر بتوانيم از اين ميزان عبور كنيم كانديداي ما در انتخابات پيروز مي‌شود؛ واقعا ما اصلاح‌طلبان در بسياري از موارد صداهايي را كه بايد مي‌شنيديم، نمي‌شنيديم يا صداي همه را نمي‌شنيديم و در واقع صداهاي جامعه متوسط به بالا را مي‌شنيديم و در واقع اين توهم،‌توهم بزرگي بود كه موسوي پيدا كرده و احساس مي‌كرد كه تقلب 11 ميليوني امكان پذير است.

ابطحي: هاشمي رفسنجاني، موسوي و خاتمي قسم خورده بودند يكديگر را تنها نگذارند


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، محمد علي ابطحي عضو مجمع روحانيون مبارز در ادامه سخنان خود در جلسه علني دادگاه رسيدگي به جرايم پس از انتخابات گفت: زماني كه قرار بود موسوي مدارك مربوط به بحث تقلب در انتخابات را مطرح كند به خاطر دارم در جلسه مجمع روحانيون مبارز وقتي بحث ارائه مدارك تقلب در انتخابات مطرح شد يكي از دوستان كه قبلا وزير كشور هم بود گفت‌ همه اين مدارك اگر جمع شود و درست باشد 700 هزار راي بيشتر نمي‌شود. بنده وقتي از موسوي به عنوان هندوانه سربسته ياد كردم به خاطر همين توهمات بود كه در موسوي وجود داشت كه وي امكان تقلب 11 ميليوني را امكان پذير مي‌دانست.
وي افزود: پس از انتخابات در جلسه مشتركي هاشمي رفسنجاني، موسوي و خاتمي با هم قسم شدند كه پشت يكديگر را خالي نكنند و بنده نمي‌دانم كه اين تنها نگذاشتن و ياري كردن يكديگر پس از 11 ميليون فاصله براي چه بود.
عضو مجمع روحانيون مبارز تصريح كرد: شايد خاتمي دليل خود را داشت، موسوي شايد كشور را نمي‌شناخت ولي خاتمي با همه ارادتي كه به وي دارم اتفاقا برعكس همه مسائل را مي‌دانست، توانايي و اقتدار مقام معظم رهبري را مي‌شناخت اما به خاطر اتفاقات موسوي را همراهي كرد كه اين همراهي خائنانه بود.
ابطحي اضافه كرد: هاشمي در ذهن خود قصد انتقام از احمدي‌نژاد و مقام معظم رهبري را داشت؛ اين‌ها همه مسائلي بود كه در ذهن موسوي به عنوان توهم همراهي شكل گرفته بود.
وي با اشاره به نقش مجمع روحانيون مبارز خاطرنشان كرد: واقعا مجمع روحانيون منتسب به امام و انقلاب بود لذا حداقل بايد اين انتصاب را نگه مي‌داشت.
عضو مجمع روحانيون مبارز تصريح كرد: بنده خودم را نيروي اصلاح‌طلب مي‌دانم؛ لذا مي‌گويم كه خاتمي حق نداشت ظرفيت اصلاحات را به پاي موسوي بريزد حتي موسوي هم اين ظرفيت را نداشت. البته بنده طرفدار رياست جمهوري احمدي‌نژاد نبودم ولي زماني كه 11 ميليون در انتخابات فاصله ايجاد شد به عنوان كسي كه طرفدار مردم‌سالاري هستم اين مسئله را نپذيرفتم و با اين موضوع جلوي فضاي رشد مدني را گرفته و به فرهنگ و تاريخ ايران خيانت كرده‌ام. ولي اگر به جاي پيام به موسوي به احمدي‌نژاد تبريك مي‌گفتيم بهترين وضعيت را امروز در تاريخ ايران دارا بوديم.
ابطحي با اشاره به حضور خود در برخي راهپيمايي‌هاي غيرقانوني خياباني تاكيد كرد: كار بدي كردم كه در راه‌پيمايي‌ها شركت كردم ولي كروبي به بنده گفت كه ما با اين راي كم نمي‌توانيم مردم را به خيابان‌ها دعوت كنيم. ولي خود برويم تا به نوعي اعتراضمان را نشان بدهيم.
وي اظهار داشت: موسوي به كروبي پيغام داده بود كه من چيزي براي از دست دادن ندارم، موسوي اگرچه چيزي براي از دست دادن نداشت ولي با توجه به راي 13 ميليوني با اين پيگيري آشوب‌ها خيلي‌ چيزها را از دست داد و ما افتخار اين حضور 40 ميليوني را از دست داده و آنرا خدشه‌دار كرديم ما مي‌توانستيم در دنيا بهتر از اين باشيم.
عضو مجمع روحانيون مبارز ادامه داد: موسوي در بسياري از موارد مي‌گفت ما طرفدار مردم مسلمان هستم. اين درحالي است كه اين آشوب‌ها دلبستگي‌هاي مردمان مسلمان را نسبت به ايران قطع كرد، موسوي مي‌گفت كه من طرفدار خط امام هستم و هميشه روي نظام و امام تاكيد مي‌كرد، بنده مي‌گويم كه هيچكس نمي‌تواند روي امام و نظام تاكيد كند ولي در عين حال كوچكترين عملي انجام دهد كه نظام را هم به خطر بيندازد. چرا كه امام فرموده‌اند حفظ نظام از اوجب واجبات است.
ابطحي اضافه كرد: اگر مقام معظم رهبري نبودند و يا اگر ايشان يك قدم به عقب مي‌نشستند امروز هلال ناامني ايران، افغانستان و پاكستان شكل مي‌گرفت و درصورتي كه اين هلال تشكيل مي‌شد ديگر هيچ جا و آثاري از انقلاب نمي‌ماند. از اين رو ملت ايران بايد از تيزهوشي مقام معظم رهبري و سربازان با نام و بي نام ايران كه اين كشور را از اين مسئله نجات دادند تشكر كند.
وي با بيان اينكه معمولا ما نيمي از شجاعت را تعريف كرده‌ايم اظهار داشت: شجاعت بزرگتري هم وجود دارد كه بنده از آن استفاده مي‌كنم لذا اگر انساني احساس كند كه به ديدگاهي رسيده و اين ديدگاه به نفع نظام است بيان آن شجاعانه‌تر است از بيان ديدگاه و نظر اپوزيسيون در مقابل حكومت و نظام.
عضو مجمع روحانيون مبارز در ادامه تاكيد كرد: به همه دوستان مي‌گويم و همه دوستاني كه صداي ما را مي‌شنوند بدانند كه موضوع تقلب در ايران دروغ بود و در واقع تقلب موضوعي بود تا آشوب‌ها شكل بگيرد تا ايران همانند افغانستان و عراق بشود، تا جايي كه كشور دچار آسيب و سختي بشود.

ميهن در بهت و حيرت، ملت در خشم و نفرت

صبح امروز در حالي كه به افكار عمومي، نمايندگان مجلس و حتي مقامات عالي قضايي اعلام شده بود كه تنها به اتهامات تعدادي از دستيرشدگان درگيري‌هاي خياباني رسيدگي مي‌شود، ناگهان چندين چهره سياسي و مطبوعاتي در سالن اجتماعات دادگستري استان تهران حاضر شدند؛ بهزاد نبوي، محسن ميردامادي، محمدعلي ابطحي، محسن امين‌زاده، عبدالله رمضان‌زاده، محمد عطريانفر، محسن صفايي فراهاني و …

به گزارش «موج سبز آزادي» اين محاكمه ناگهاني در شرايطي كه بين بخش‌هاي مهم قوه قضائيه منازعاتي در حد بيانيه‌پراكني عليه يكديگر در جريان است، نمايندگان مجلس از قصد چنين محاكمه‌اي بي‌خبر بوده‌اند، حتي متهمان امكان مشورت با وكلايشان و انديشيدن دقيق و به‌دور از شرايط بسته‌ي زندان به اتهاماتشان را نداشته‌اند و وكلاي متهمان نيز خبري از برگزاري دادگاه نداشته‌اند، از نمونه‌هاي نادري است كه فقط در قرون وسطاي فراموش شده و نيز جمهوري اسلامي بعد از كودتاي 22 خرداد يافت مي‌شده و مي‌شود.

جالب اينجاست متن كامل كيفرخواست اين فعالان سياسي كه حاوي دهها اتهامات بي‌دليل و پراكنده‌گويي‌هاي بي‌ربط به اتهامات و حاوي الفاظ عجيب و غريب غير حقوقي و ژورناليستي از قبيل كودتاي مخملي و انقلاب نرم و براندازي مدني و … است، تنها دقايقي پس از قرائت در دادگاه (يا به عبارت دقيق‌تر: بيدادگاه) در خبرگزاري فارس منتشر شد تا مشخص شود كه چه كسي پروژه طراحي كرده و قصد اقدام عليه امنيت ملي از طريق ايراد اتهامات واهي به فرزندان ملت و محبوب‌ترين چهره‌هاي سياسي كشور دارد.


اين متن چنان با سرمقاله‌هاي كيهان شبيه و به ادبيات ستون نيمه‌ي پنهان نزديك است كه نياز به هوش سياسي چنداني نيست تا كسي درك كند كه اين نه يك دادخواست واقعي، بلكه تنها تكه‌پاره‌هايي از همان اتهاماتي است كه سال‌ها و بارها حسين شريعتمداري و حسن شايانفر در روزنامه‌ي كيهان تكرار كرده‌اند و حالا به بركت قدرت برآمده از كودتاي سياسي، امنيتي، نظامي و قضايي اخير، به عنوان كيفرخواست از نماينده‌ي سعيد مرتضوي شنيده مي‌شود.

بامزه‌گي ماجرا آنجاست كه جدا از اعترافات تحت فشار و شكنجه، بخشي از آنچه به نام اعترافات به نقل از فعالان سياسي نقل شده، مواردي است كه آنها شايد در بيرون از زندان و در تحليل‌هاي سياسي هم مطرح مي‌كردند و تنها نماينده‌ي دادستان (يا احتمالا كيهانيان، با توجه تجربه‌هاي قبلي) با انتخاب گزينشي و بريده‌ي آنها، به اين اظهارات رنگ و بوي سياسي داده است و خبرگزاري فارس هم با انتخاب تيترهاي بي‌ربط به متن، سعي كرده آنها را يكسري اعترافات مهم جلوه دهد.


و بامزه‌تر اينجاست كه آنها نيازي نمي‌بينند براي اين دادگاه نمايشي، حتي به مراعات ظواهر قانوني هم پايبند باشند. به همين خاطر است كه براي محاكمه‌ي ابطحي نيازي به دادگاه ويژه‌ي روحانيت نيست، يا نيازي به قرائت پرونده توسط وكلا نيست، يا با وجود سياسي بودن اتهامات و تصريح قانون اساسي، هيچ نيازي به حضور هيات منصفه نيست و يا …
حال بايد پرسيد آيا همان‌طور كه قطار اتهامات در كيفرخواست چند ساعته مطرح شد، حاضرند به همين شكل در شرايط آزاد و دادگاه علني و بدون تحديد و تهديد به متهمان اجازه‌ي دفاع از خود را بدهند؟ آيا خواهند گذاشت آنها فاش كنند كه در زندان تحت چه شرايطي قرار داشته‌اند و سخنان مذكور را با چه شيوه‌هاي از آنها اخذ كرده‌اند؟
ببينيد كار تا كجا خراب شده كه حجت‌لاسلام دعاگو هم كه در تمام دوران دولت خاتمي هميشه فريادش عليه اصلاحات و اصلاح‌طلبان بلند بود، اين بار از دست جائران امروز به فرياد آمده و مي‌گويد: براي وفاداران به نظام ديني، قانون اساسي و خط امام و رهبري انگيزه براندازي مي‌تراشند.


آنها كه امروز اين دادگاه نمايشي را برپا كردند، آيا فكر مي‌كنند ملت ساكت خواهند نشست تا بهترين‌ها را با بي عدالتي به مسلخ ببرند؟ و آيا تصور مي‌كنند مردم اين‌قدر بي‌تفاوت شده‌اند كه نماينده‌ي بي‌شرم دادستان، موج سبز آزادي‌خواهي ايرانيان را متهم به وابستگي به خارج كند و آنها بنشينند و كاري نكنند؟

منبع : سايت جنبش سبز

محمد رضا تابش:نمي‌توانيم نگراني خود را از اين نحوه محاكمه اعلام نكنيم

ابطحي ‌گفت قرصي به من مي‌دهند كه من را از هياهوي اين دنيا فارغ كرده است

پارلمان‌نيوز: دبير كل فراكسيون خط امام(ره) مجلس گفت:« نحوه محاكمه بازداشت‌شدگان حوادث پس از انتخابات همه را بهت زده كرد.»

محمد رضا تابش در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري فراكسيون خط امام(ره)مجلس،«پارلمان نيوز»،در خصوص محاكمه بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات در مجتمع امام خميني كه از صبح امروز آغاز شده است، گفت:« اراده اي فراتر از قانون و خواست مقام معظم رهبري نمي خواهد تا محاكمه دستگيرشدگان حوادث پس از انتخابات بصورت قانوني و با كمال عدل و انصاف برگزار شود.»

وي تاكيد كرد:«ما مطمئن هستيم اگر مقام معظم رهبري از وضعيت نامناسب زندان‌ها ،نحوه برخورد با بازداشت شدگان و خانواده هاي آنان و عدم رعايت قانون در مواجه با آنها مطلع شوند،همچون دستور اكيد براي تعطيلي بازداشتگاه» كهريزك»دستور رعايت عدل، انصاف و قانون را در مورد محاكمه بازداشت شدگان حوادث اخير و برخورد با ناقضان قانون در زندان‌ها را صادر خواهند كرد.»

وي ادامه داد:«نحوه محاكمه دستگيرشدگان كه در آن نه به وكلا دسترسي است و نه خانواده و حتي خود زنداني‌ها از اتهام‌ها مطلع نيستند، همه را بهت زده كرده است.»

تابش تاكيد كرد:«ما نمي‌توانيم نگراني خود را از اين نحوه محاكمه اعلام نكنيم و اميدوار هستيم كه اين روش تكميل سناريويي از پيش تدوين شده كه همراه با نگهداري در خلاء و اعتراف‌گيري‌ها بوده، نباشد.»

وي ياد آور شد:«بعد از مدت‌ها بي‌خبري خانواده‌ها زماني كه اجازه تماس تلفني كوتاه يا ديدار كوتاه داده شده بود تاكيد شده بود هيچگونه اطلاعي از فضاي بيروني دادگاه به آنها منتقل نكنند.»

دبير كل فراكسيون خط امام (ره)در خصوص پيگيري‌هاي فراكسيون و تعامل آن با رييس قوه قضائيه و هيات ويژه سه نفره دستگاه قضايي گفت:«فراكسيون تاكنون جلسات متعددي با رئيس مجلس، هيات سه نفره دستگاه قضايي و دادستان كل كشور و تهران داشته و مجموعه دغدغه‌ها و نگراني‌هاي خود و خانواده‌هاي زندانيان را انتقال داده است.»

تابش ابراز اميدواري كرد:«با تدبير و  درايت كافي فضاي كدورت زدوده شود و غبار از چهره نظام پاك گردد.»

نماينده اردكان در خصوص وضعيت حجاريان و اخبار ضد و نقيض در خصوص آزادي او گفت:«با پيگيري‌هاي فراكسيون قرار بود كه ايشان از زندان به منزل استيجاري تحت نظر دادستاني منتقل شود كه تلاش خانواده براي تهيه منزل بواسطه مخالفت موجرين با حضور دائم ماموران دادستاني به نتيجه نرسيد.»

وي ادامه داد:«بر اساس اخبار واصله هم اينك دادستاني ايشان را در حصر خانگي قرار داده است.»

تابش تصريح كرد:«برخي از بازداشت شدگان خارج از زندان اوين نگهداري مي‌شوند و با توجه به قضاياي پيش آمده در بازداشتگاه» كهريزك»، اميدواريم با دستور مقام معظم رهبري اين دسته از بازداشت شدگان به بازداشتگاههاي قانوني انتقال يافته و امكان تماس آزادانه آنها با خانواده هايشان و ارتباط با وكلا و محاكمه آزاد و قانوني آنها فراهم شود.»

وي تاكيد كرد:«در حال حاضر بازداشت شدگان در شرايط بسيار بدي قرار دارند و بسياري از آنها مورد ضرب و شتم و اذيت و آزار قرار گرفته‌اند و اخبار نگران كننده‌اي از طريق خانواده هاي آنان اعلام شده است كه بواسطه التهاب جامعه بنا ندارند آن را عمومي كنند.»

تابش در خصوص وضعيت محمد علي ابطحي به نقل از همسر ابطحي كه اخيرا به ملاقات او رفته بود، اظهار داشت:« بعد از 43 روز كه همسرم را ديدم حدود 18 كيلو وزن كم كرده‌بود و آقاي ابطحي مي‌گفت كه چند روزي است كه قرصي را به من مي‌دهند كه من را از جار و جنجال و هياهوي اين دنيا فارغ كرده است.»

وي خاطر نشان كرد:«ابطحي به همسرش گفته بود اين قرص من را بسيار آرام مي‌كند.»


اگر گلسرخي در “بيدادگاه” محاكمه شد پس نام اين را چه بگذاريم؟

چه بگويم؟ بدنم درد مي كند. بغضي عجيب گلويم را مي فشارد كه يقينا با گريه بيرون نخواهدريخت. گريه عجز است ولي ما عاجز نيستيم. آنها عاجزند. آن كه ظلم مي كند بيچاره است. اگر چاره اي داشت كه ظلم نمي كرد.

سالها فيلم محاكمه سانسور شده خسرو گلسرخي را به نام بيدادگاه شاه به ما نشان داده اند. چه بگويم؟

آنچه در فيلم محاكمه او واضح است اين است كه او هرچه دلش خواست گفت. اجازه داشت حداقل در دادگاه از عقايدش بگويد. راست بگويد.

امروز چه كرده اند با محمدعلي ابطحي كه در نوجواني در زندانهاي شاه لب به اعتراف نگشود ولي امروز در زندانهاي نظام جمهوري اسلامي كه سالها برايش جنگيده است، چنين مجبور به اعتراف مي شود؟ ترس از جان؟ ترس از خانواده؟ يا…

نمي دانم. نمي دانم. بايد باور كنيم كه يكي از نزديكترين دوستان سيداحمد خميني، معاون و رئيس دفتر محبوبترين رئيس جمهور ايران، رئيس موسسه گفتگوي اديان، كسي كه محبوبترين چهره را از يك روحاني ميان جوانان ساخت، خائن است؟ واقعا توقع دارند باور كنيم؟

نه! اين دست و پا زدنهاي قبل از غرق شدن است. چقدر تلخ است تكرار تاريخ و چه شيرين است نويد پيروزي كه از همين تكرار شنيده مي شود.

ابطحي عزيز، ميردامادي گرامي، رمضانزاده دوست داشتني، عطريانفر مقتدر، صفايي فراهاني مدبر و ديگر عزيزان در بند ما! تا جايي كه مي خواهند اعتراف كنيد، مردم آن چيزي را مي شنوند كه از چشمان شما به گوش مي رسد.

منبع  : روز نوشت هاي آخرين رئيس جمهور

Advertisements

~ توسط HMD در اوت 1, 2009.

2 پاسخ to “اعترافات مشكوك سيد محمد علي ابطحي در دادگاه”

  1. چرا نشود!اين رونوشت هاي هم كه مثلااز آخرين رئيس جمهور زديد چيزي از افتضاح بازيهاتون كم نمي كند

  2. سلام بر اساس امر بانک مرکزی نرخ تورّم به بیشتر از ۲۰ درصد رسیده. این یعنی حقوق‌ها باید ۲۰ درصد بیشتر بشوند. همه میگویند بسیجیها بهترین حقوق و مزایا را دارند. ما که ندیدیم. نون برای ما هم گران شده. همه چیز برای ما هم گران شده. در یک بلاگ خواندم که ماها بهترین حقوق هارا میگیریم و نرخ تورّم به ما اثر نخواهد داشت.والله به امام قسم اگر این واقعیت داشته باشد.فقط همین را می‌خواستم بگویم.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

 
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: